Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÁNOCE 2006

           
           Tak už to přišlo - vánoční čas. Doma máme všude plno nových věcí, buď někde stojí nebo visí a prý se tomu říká vánoční výzdoba. Docela se mi to líbí. A zjistil sem, že se něco děje, protože panička vždycky když přijde z nákupu, tak mi dává všechno co koupila očuchat, ale tentokrát když přišla, tak nechala jednu tašku zabalenou a pak šla a někam ji přede mnou schovala abych neviděl co v ní je. A takhle to udělala dvakrát.

            Tenhle vánoční čas u nás trval asi tak 14 dní a pak nadešel Štědrý den. Všude doma to vonělo připravovaným jídlem a mě se strašně moc sbíhaly sliny. Pořád jsem obcházel po kuchyni, čenichal a kňouráním na sebe upozorňoval paničku, aby věděla že tam jsem a že bych chtěl ochutnávat. Já totiž vždycky když panička něco kuchtí, tak stojím u ní a vím, že mi vždycky něčeho dá ochutnat. A i tentokrát nezklamala. Tam mi dala kousek masa, tam kousek zeleninky...no paráda.

           Až to všechno dovařila a dosmažila, tak se začlo večeřet. Panička s pánečkem měli polévku (té jsem dostal ochutnat jen na malou lžičku) a jako druhý chod byl bramborový salát s řízkem a smažený kapr. To vám byla dobrota. Dostal jsem do misky lžíci salátu, kousek nakrájeného řízku a abych neměl málo tak ještě kousek salámu. Moooc dobře sem si ten večer pošmákl.

           A pak se to stalo. Otevřeli jsme do obýváku a tam byl kráásnej rozsvícenej vánoční stromeček a pod ním hromada dárků. A nejenom pro moje pánečky, ale i pro mě - pro Maxíka (fotečky mám v galerii).